Polskie forum Live for Speed Strona Główna Polskie forum Live for Speed
Forum Polskiego Portalu Live for Speed

RegulaminRegulamin   FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Wyprzedź mnie!

Poprzedni temat «» Następny temat
LFS-Portal Update
Autor Wiadomość
Kostek 

Wysłany: 06 Lut 2005 06:28   LFS-Portal Update

Mam przyjemność nieskromnie poinformować, że zakończone zostało, wykonane przeze mnie, uaktualnianie zawartości polskiego Portalu LFS. Chciałbym podziękować Marcosowi za przychylność i Poolkowi za wstępną ocenę i sugestie. Na dzień dzisiejszy jest to wersja ostateczna, ale pewne rzeczy czekają na zmianę (zależną od Vievera S2). Bardzo prawdopodobne jest, że coś mi jeszcze do głowy wpadnie, więc zaglądajcie czasem na Portal, a nie tylko na Forum :)

Poproszę więc o Wasze komentarze, sugestie, ewentualnie konstruktywną krytykę. :)

Kostek

spy_net 
Profesjonalista

Wysłany: 06 Lut 2005 06:36   

dobra robota Kostek !!!! :smt024 :smt024 :smt001

zaraz sie bardziej zagłębie w tresc i wyszukam jakis błędów :smt002 :smt003

edit:

Cytat:
Po wykonaniu tych czynności możemy od razu odblokować grę wchodząc do sekcji Racer checkpoint -> Your status. Na dole pojawi się link, a jeżeli na niego klikniemy to dostaniemy klucz potrzebny do odblokowania LFSa, należy również podać hasło które będzie potrzebne do gry online, oraz aktualne hasło do strony LFSa. Klucz ten należy wpisać w grze, a dokładnie w głównym menu jest pole Unlock LFS S1 (lub coś podobnego), wchodzimy tam i podajemy login, hasło do gry online, oraz klucz wygenerowany. Należy pamiętać, że wygenerowany klucz traci swoją ważność po 1h, więc jeżeli nie zdążymy aktywować gry to musimy jeszcze raz sobie wygenerować klucz.

to chyba jest błędne. ja jak kupiłem licencje to zrobiłem tak. License Status > (klikamy)Request an unlock ,wpisywałem w lfs'ie tylko nick i hasło do liveforspeed.net i juz odblokowane , robilem juz tak kilkukrotnie
:smt001

edit2:

Cytat:
6. Nie mogę używać wszystkich samochodów. Gra mówi, że potrzebuję kredytów. Jak mogę je zdobyć?
Każdy samochód wymaga pewnej minimalnej liczby zdobytych kredytów, którą musisz zdobyć, by móc go wybrać. Kredyty są przyznawane za ukończenie wyścigu w pierwszej trójce. Możesz je zdobyć albo ścigając się w internecie, albo z komputerem w trybie Singleplayer. Przyznawana nagroda zależy od poziomu trudności komputera.

nie kazdy samochód wymaga pewnej minimalnej ilości zdobytych kredytów (gti , gt) :smt002

przyznawana nagroda zalezy od poziomu trudnoscikomputera , ilości lapów oraz ilości przeciowników :smt002

jezeli bedze wyscig w 3 osoby to nie dostaniesz ptk. jezeli dojedziesz w pierwszej trojce :smt002

szukam dalej ;];];];]
Ostatnio zmieniony przez spy_net 06 Lut 2005 07:00, w całości zmieniany 3 razy  

Linus 
Weteran

Wysłany: 06 Lut 2005 06:45   

No! Teraz nasz portal to nie będzie tylko forum ale i nasza stronka... będzie teraz można znaleść więcej informacji na temat LFS! GJ Kostek! :smt023 :smt006

SA(L) do boju!

Darck 
Pasjonat
palenia szutru!

Wysłany: 07 Lut 2005 02:17   

Taaa... świetna robota. Ale znalazłem takie... duperelki :smt002
Cytat:
nie blokuj, ustępuj gdy jesteś dublowany

A jak ktoś chce Cię najzwyczajnie minąć (np na początku wyścigu)... to w tedy nie należy ustąpić? Ja wychodze z założenia że jeśli ktoś ma większą prędkość odemnie to należy mu ustąpić.

Cytat:
Znajduje się tu najdłuższa prosta w całym S1

A ja myślałem że najdłuższa jest na SO Long... ale widocznie się myliłem :)

No i to takie pierdółki... :smt001
Ale robota oczywiście świetna.

Poolek 

Wysłany: 07 Lut 2005 06:00   

Widziałem już wcześniej te poprawki do portalu i tak jak już mówiłem Kostkowi na gg, świetna robota, portal wygląda teraz dużo lepiej i można na nim znaleść znacznie więcej informacji o S1/S2 :smt023

Dark napisał/a:

Cytat:
Znajduje się tu najdłuższa prosta w całym S1

A ja myślałem że najdłuższa jest na SO Long... ale widocznie się myliłem :)

No i to takie pierdółki... :smt001
Ale robota oczywiście świetna.

Hm? :) Prosta na SO Long nie jest do końca prosta to raz, a po drugie wydaje mi się, że mimi wszystko prosta na Blackwood jest dłuższa :smt002

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 09 Lut 2005 12:19   

Super robota naprawde git :smt002 teraz tylko musimy przeistoczyc obecna grafe portalu jakby w s2 ale ja sie tym zajme :smt004

marcos 

Wysłany: 09 Lut 2005 04:43   

Taa Lewy lubi kity wkrecac :smt002 Kiedyś były takie plany ale nasz grafik nas lekko mówiąc "olał" i wszystko zostało po staremu...

Linus 
Weteran

Wysłany: 09 Lut 2005 05:11   

:smt169 A kto był tym grafikiem?

:smt169 Lewy... nie kituj tutaj na forum :smt016

:smt169 Ale to i tak by był dobry pomysł... ja tam na grafice komputerowej to się za bardzo nie znam ale może by się znalazł jakiś "napaleniec" który by umiał i któremby się chciało to zrobić... byśmy mieli taki wczesny prezent na to że S2 wyjdzie (chyba że będziemy mogli już śmigać w nie niedługo :smt003 )

SA(L) do boju!

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 09 Lut 2005 06:11   

no to sie marcinku grubo mylisz bo wlasnie z tym znanym polskim naszym kochamy grafikiem gadalem i sprawa dalej aktualna :)

marcos 

Wysłany: 09 Lut 2005 07:07   

No to sie ciesze Pawelku :smt003

Shiro 

Wysłany: 09 Lut 2005 10:17   

Admini, prosze bez off topic ! :smt005 A tak powaznie- fajnie ze memu bratu chcialo sie podlubac i wzbogacic portal : ) Dosc wiec tych pochwal, teraz bedzie delikatna konstruktywna krytyka o ktora prosiles :)

Przejrzalem wszystkie dzialy i generalnie jest swietnie ale mam pare obiekcji co do FAQ:
Kostek napisał/a:
8. Czy mogę stworzyć własne samochody lub trasy wyścigowe?
Nie.

Warto by w tym punkcie wspomniec o mozliwosci tworzenia Layoutów, o ktorych przeciez wspomniales w temacie Trasy - Autocross. Moglbys tez, napomknac o Tweaku ale niekoniecznie (nie jest to oficjalny dodatek choc dla niektorych to chyba niesamowicie wazny aspekt gry- "przerobilem Gti ze leci 3 machy i komp sie resetuje" itp) :smt003
Kostek napisał/a:
4. Jakie sterowanie obowiązuje w grze?
Do wyboru masz: klawiaturę, mysz, joystick i kierownicę.

Chyba trzeba zaznaczyc, ze ze wzgledu na realizm LFSa mocno zalecana jest kierownica (gra na klawiaturze nie ma duzego sensu, a nauka władania myszką jest karkołomna i dlugotrwała- wiem myszkowcy teraz podniosa krzyk, ze jest super albo i lepiej niz na kierze, ale prawda jest taka, ze aby na myszce wykręcic gdzies dobry czas trzeba bardzo dlugiej praktyki ) :smt002

Co do punktow 9 i 10- na temat pokonywania zakrętow mozna by napisac grubą książke i mysle ze tak plytkie dotknięcie tematu jest bezcelowe. Uwazam, ze tlumaczenie ludziom, iz powinni wykonac czynnosc zwaną kontrowaniem gdy tyl samochodu ucieka z zakretu oraz opisanie jej jest troche niepoważne, a przez niektorych moze byc wręcz poczytane za obrażliwe :smt003
Kostek napisał/a:
11. Mam kłopot z hamowaniem przy użyciu myszki lub klawiatury
Powinienes tu wspomniec przede wszystkim o break help- zalecanym dla myszy i klawiatury. Prawie wszyscy nowi hamuja na zblokowanych kolach w chmurach dymu, wiec break help to dobre rowiazanie :smt001 Pulsowanie nie jest dobrą radą poniewaz wymagaloby to nadludzkiej precyzji- wyhamowac wlasciwie, z duzej predkosci pykając w klawisz.. przewaznie konczyloby sie to zbyt szybkim wejsciem w zakret.

Jesli znajde cos jeszcze dodam tu edit. Grats i pozdro :smt023

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 10 Lut 2005 07:55   

A najlepiej zamiast krytykowac Shiro zrobilbys swoja wersje Faq i zaproponowal nam wszystkim :smt002

PawelRally 
Profesjonalista
Autoklub Rally Team

Wysłany: 10 Lut 2005 11:52   

Dla mnie to nie jest krytyka tylko normalne niedociągnięcia które zauważył Shiro :smt001

Shiro 

Wysłany: 10 Lut 2005 08:54   

Jest tak jak mowi Paweł, to tylko drobne niedociągniecia a jesli juz krytyka z mojej strony to delikatna i konstruktywna a nie desruktywna, czyli dla samej przyjemnosci zjechania kogoś. A tak na marginesie, cos mi mowi ze to Ty Lewy robiles dział FAQ i dlatego jestes na tym punkcie drazliwy :smt002 Mam teraz ferie, pare dni wolnego czasu i jesli brakowaloby Wam rak do pracy oczywiscie moge pomoc, ale chyba to bylo klasyczne pytanie, zaczepka z serii "jak Ci sie nie podoba to zrob lepsze" :smt001 Jesli Cie to urazilo mozesz skasowac powyzszego posta.. poprostu Kostek prosil o konstruktywną krytykę.

Kostek 

Wysłany: 10 Lut 2005 10:55   

Obecne faq jest poprawiona wersja tego, co bylo przed updatem. Poczekam jeszcze ze 2 tygodnie i wtedy wprowadze w życie to, co tutaj zaproponujecie (oczywiscie jeśli będzie się do tego nadawac :smt002 ). Dzięki za Wasze opinie :smt001

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 12 Lut 2005 08:10   

Shiro napisał/a:
Jest tak jak mowi Paweł, to tylko drobne niedociągniecia a jesli juz krytyka z mojej strony to delikatna i konstruktywna a nie desruktywna, czyli dla samej przyjemnosci zjechania kogoś. A tak na marginesie, cos mi mowi ze to Ty Lewy robiles dział FAQ i dlatego jestes na tym punkcie drazliwy :smt002 Mam teraz ferie, pare dni wolnego czasu i jesli brakowaloby Wam rak do pracy oczywiscie moge pomoc, ale chyba to bylo klasyczne pytanie, zaczepka z serii "jak Ci sie nie podoba to zrob lepsze" :smt001 Jesli Cie to urazilo mozesz skasowac powyzszego posta.. poprostu Kostek prosil o konstruktywną krytykę.

Po pierwsze miej troszke szacunku do mnie a nie piszesz teksty typu "ty" :smt016 :smt012 bo ani nie pilismy ze soba wodki ani sie nie znamy :smt029 po drugie te faq bylo pierwsza wersja tuz przy powstaniu portalu bo tak sie skladalo ze ten dzial byl robiony na szybkiego i nie zbyt obszernie. Po trzecie chodzilo mi tylko o to ze prawie wszyscy na forum cos krytykuja co robia admini zamiast w czyms pomoc lub czegos doradzic m.in. ty :smt018 Bierz przyklad z kostka ktory sie wzial ostro za robote to trzeba docenic :smt028

marcos 

Wysłany: 12 Lut 2005 08:46   

Cytat:
Po pierwsze miej troszke szacunku do mnie a nie piszesz teksty typu "ty"
:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Nie no ty jak coś napiszesz to odrazu widac ze ty :P ups ja tez wodki z panem pawelkiem nie pilem :smt003 :smt005

spy_net 
Profesjonalista

Wysłany: 12 Lut 2005 08:56   

lol, kostek sam domagał sie od nas konstruktywnej krytyki to ja otrzymuje wiec dziwi mnie twoja reakcja.

co do pisania na "Ty" to co w tym złego ?
ale niech bedzie od dzisiaj kazdy do ciebie bedzie mówił "Wielmozny panie ml_lewy" zeby cie nie urazić.

jeszcze nie widziałem forum zeby kazdy na nim zarejestrowany miał obowiazek tworzenia go i rozwijania. Kto chce to pomaga , a nasza "krytyka" równiez przyczynia sie do rozwoju portalu i forum.

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 12 Lut 2005 10:02   

Hahah z tym "ty" to mial byc zart a wy go potraktowaliscie na powaznie :smt003 nie no lol :smt005 Tak masz racje ale niektorzy tylko krytykowac umieja :smt002

Shiro 

Wysłany: 12 Lut 2005 11:41   

Najjasniejszy moj Panie, wnet dotarło do mnie jakże wielki ze mej strony nietakt Mości Dobrodzieja spotkał, upraszam więc o wybaczenie i klne sie na Boga, iz nigdy więcej tak srodze honoru Jasnie Pana nie zbrukam. Swiadom jestem teraz jak wielką czcią winien jestem obdarzać Jasnie Pana, przez wzgląd nie tylko na zasługi Mosci Dobrodzieja dla spolecznosci naszej, ale przez wzgląd na wiek sędziwy Jasnie Pana [błąd ort.]. Wszystko to Moj Panie wynikiem pomyłki stało sie, zali brat mój Hrabia Kostek w liscie swym powyższym prosił wszystkich nas o krytykę konstruktywną dzieła swego, czy tez może drobnej swej korekty która poczynił w Jasnie Wielmoznego Pana portalu. Jeszcze raz wiec o wybaczenie upraszem.

Sluga uniżony Hrabia Shiro Szaniawski.

Edit: Zapomnialbym dodac, ze gdy zwracamy sie do kogos na piśmie (chocby w formie elektronicznej) wszelkie formy typu Ty, Tobie, Ci itp zaczynamy z dużej litery, co oznaką jest szacunku dla rozmowcy, zaś brak jej wręcz przeciwnie. Tego niewątpliwie Jaśnie Oświecony Pan jest swiadom jako człowiek wielkiego honoru, kulturalny oraz światły :smt003
mł_lewy napisał/a:
Po trzecie chodzilo mi tylko o to ze prawie wszyscy na forum cos krytykuja co robia admini zamiast w czyms pomoc lub czegos doradzic m.in. ty

spy_net 
Profesjonalista

Wysłany: 13 Lut 2005 10:25   

shiro jak to przeczytałem to myślałem ze skonam ze smiechu !! :smt046 :smt046 :smt122 :smt133 :smt161 :smt161

Poolek 

Wysłany: 13 Lut 2005 11:27   

Poezja :smt003

Krzysiek 
Pasjonat
...

Wysłany: 13 Lut 2005 12:13   

shiro ciekawe za ile ten twój post zniknie :P :smt023

mł_lewy 
Piraci Racing

Wysłany: 13 Lut 2005 06:23   

Krzysiek_14 napisał/a: