Polskie forum Live for Speed
Forum Polskiego Portalu Live for Speed

Programy i modyfikacje - LFS Tweak S2Q

Poolek - 06 Mar 2006 12:07
Temat postu: LFS Tweak S2Q
Edit by Kostek
Temat przeznaczony jest do dyskusji, pytań i porad na temat Tweaka.

Parę ważnych rzeczy na początek (pytania o nie będą usuwane):
1. Program obsługuje TYLKO wersję 0.5Q (można ją pobrać np stąd). Jeżeli zostanie wydana nowsza wersja, NA PEWNO ktoś o tym napisze.
2. Program obsługuje TYLKO samochody z wersji Demo.

WSZYSTKO W JEDNYM: http://forum.liveforspeed...p?p=90463#90463

Oryginalny post
Wyszła beta wersja Tweaka dla S2. Jak komuś się nudzą aktualne osiągi samochodów w LFS, to niech kliknie na poniższy link :smt002

http://www.lfsforum.net/showthread.php?p=82310

SPGM1903 - 06 Mar 2006 04:43

ja moze zielony nieco, ale o co w tym programie chodzi? dziala na zasadzie Mecanika?czy to moze cos zupelnie innego?
zmiana parametrow samochodu?

mattew - 06 Mar 2006 04:45

No on dziala na tej zasadzie co Mecanik i chyba to nawet to samo , no tylko ze to jest nowa wersja :smt023
Ale cos teraz otworzylem i mi blad wyskakuje :smt011
Oto on :

To sie chyba nie pobawie :smt010

Zielak - 06 Mar 2006 04:47

Component 'CMDLG32.OCX' or one of its dependencies not correctly registed: a file is missing or invalid
:/
co zrobic?

Simon623 - 06 Mar 2006 04:56

sciagnac ten plik z netu
Zonda - 06 Mar 2006 05:01

Wystarczy, pobierzesz ten plik

COMDLG32.OCX
msstdfmt.dll <-- ten może okazać się nie potrzebny ale nejlepiej go pobrać bo Mecanik tego wymagał.

mattew - 06 Mar 2006 05:03

Znalazelm go i dodaje :smt001
http://www.megaupload.com/?d=3G3Y2013
Nalezy go wkleic do C:\Windows\System32
Mi po wklejeniu smiga :smt026

Street`s Ghost - 06 Mar 2006 07:06

programik fajny mozna sie pobawic

monster truck
:smt005

mattew - 06 Mar 2006 08:04

Street`s Ghost napisał/a:
monster truck

A nie wiedzialem ze takie triki tez mozna :smt005 :smt005
Fajne to :smt023

Zonda - 06 Mar 2006 08:38

W starym tweaku też tak szło nawet można było ustawić rozstaw kół oraz osi, ale widocznie Fonny zapomniał o tym :)
qba - 06 Mar 2006 10:18

GTi RWD z 150km silnikiem Flat 4 wymiata :smt023 Nie da się tu opon zmieniać, np. na slicki?
Zonda - 06 Mar 2006 10:28

qba napisał/a:
GTi RWD z 150km silnikiem Flat 4 wymiata :smt023 Nie da się tu opon zmieniać, np. na slicki?

Da! Uruchom "slickmoda" albo wybierz typ samochodu na (5-GT) w zakładce Chassis, ale zmienią się delikatnie osiągi.

qba - 06 Mar 2006 10:44

Dzięki, działa :smt001
zaba - 09 Mar 2006 04:07

mi nie dziala
Uruchamia sie, robie:) , chce zapisac zapisuje i daje load naciskam na to , wchodze do pitu a tu niema!
patrze na eninge a tu sa standardowe ustawienia :smt015 :smt015
Co zrobic ?

Street`s Ghost - 09 Mar 2006 04:20

a po co zapisywac i loadowac , apply wystarczy nacisnac
wieczny - 10 Mar 2006 11:43

Rozumiem, że działa to w taki sam sposób jak mechaniK (uruchamia się to równolegle z grą). Niestety ja mam problem, tweak rozpoznaje grę (zielony kolor), ale nie odnajduje samochodu (gdzie by o nie był - czy dopiero menu, czy na torze, czy w pitach)... Miał ktoś z was taki myk?
wieczny - 10 Mar 2006 11:48

co warto dodać - chcę modyfikować samochód dostępny w demie...
Street`s Ghost - 10 Mar 2006 01:20

ten tweker umozliwia tylko modyfikacje samochodow dostepnych w demie

odpalasz twekera odpalasz gre wybierasz samochod i wtedy powinien sie pokazac w tweku, zmieniasz co chcesz ,wracasz do boksu i w informacjach powinno pisac aktualny silnik itd to co zmodyfikowales i spowrotem do gry

Poolek - 10 Mar 2006 10:12

Dość intresującą pozycją w zakładce Chassis -> Cartype jest "0 - Bike". Fonnybone na lfsforum.net powiedział o tym tylko tyle "the bike cartype isnt very usefull at the moment, but ill be working on it soon". Próbowałem się pobawić takimi ustawieniami podwozia i wtedy nawet kształt opony zmienia się na 'motocyklowy' :smt001 Jednakże samochód dalej ma cztery koła, a nie dwa jak na tym filmiku "Motocycle" z Movies Pit, gdzie koleś jechał dwukołowym GTI. Tutaj jest krótki filmik jakiegoś gościa z lfsforum.net, który jeździ na dwóch kółkach z cartypem bike'a.
Street`s Ghost - 10 Mar 2006 10:38

nie no sa goscie ktorzy robia bardzo ciekawe rzeczy hehe, a ten kolo jest niezly

ps Poolek fajna ilosc postow hehe 2111 :smt002

KaZet - 11 Mar 2006 03:17

Poolek napisał/a:
(....)jest krótki filmik jakiegoś gościa z lfsforum.net, który jeździ na dwóch kółkach z cartypem bike'a.

Bardzo prosto się tak jezdzi (filmik) :smt003

m3ody666 - 12 Mar 2006 07:27
Temat postu: Nie wiem co robic:/
Mam problem bo jak odpalam TWEAK S2 i gre to pisze mi w programiku SEARCHING FOR CARS i nic sie nie dzieje!! Prosze o pomoc !!
Zonda - 12 Mar 2006 08:36
Temat postu: Re: Nie wiem co robic:/
m3ody666 napisał/a:
Mam problem bo jak odpalam TWEAK S2 i gre to pisze mi w programiku SEARCHING FOR CARS i nic sie nie dzieje!! Prosze o pomoc !!

Dzieje się tak dlatego, ponieważ masz zapewne wybrany inny samochód od wymaganych, a Tweak wymaga niestety tylko narazie aut z demo.

Frytek - 12 Mar 2006 08:43

Ja stawalem na dwoch kolach jak na tym filmie, ale nie wiem czy do konca o to chodzi. foty nie mam, ale spr jest, tylko bez Tweaka nie da sie odpalic? Czym sie przechwytuje obraz na inny nosnik?
Zonda - 12 Mar 2006 08:47

rinseregion napisał/a:
Ja stawalem na dwoch kolach jak na tym filmie, ale nie wiem czy do konca o to chodzi. foty nie mam, ale spr jest, tylko bez Tweaka nie da sie odpalic? Czym sie przechwytuje obraz na inny nosnik?

Jeżeli chodzi o przechwytywanie to polecam www.fraps.com. Najlepiej wybierz XRG daj mu z tyłu 30 calowe koła silnik z tyłu i jazda ;]

v3ct0r - 13 Mar 2006 06:17

yo
Mam mały problem pisze mi „SEARCHING FOR CARS”.
Czytałem temat, ale nie znalazłem pełnej odpowiedzi.

zaba - 13 Mar 2006 06:25

Musiz tak
Odpalasz LFS'a > dajesz pojedynacza gra dajesz auto XFG albo XRG albo XRT > baisz sie Tweakiem> i juz potem naciskasz Apply i juz wchodzisz do pita i masz Monstrum :)

mattew - 15 Mar 2006 08:36

Przy takich mocach to turbina pogarsza sprawe :smt003
Bo jak sie wlacza to sie gumy pala fest i zaraz kapec :smt002

Tak sobie ostatnio myslalem i wyszlo pytanie :smt002
Jak ustawic tweaka zeby mozna bylo na 2 kolach na XFG smigac :smt012
Tak jak to zrobil KaZeT na tym dragu :smt003 Moze ktos wie jak to zrobic.
Bodz jak zrobic silnik z tylu w XFG :smt017
Prosze o pomoc :smt023 Dzieki.

Street`s Ghost - 18 Mar 2006 05:10

bardzo fajny set ale chyba troche hamulce za mocne jak na poloneza ;)

a ja mam pytanie

nie ma takiej możliwosci ,zeby nagrac powtorke i zeby mogl ja ktos sobie obejrzec :>?, oczywiscie powtorka nagrana na jezdzie z tweekem, powtorka rusza i wywala ze czegos tam nie ma ;) ,szkoda

vicvega - 18 Mar 2006 11:21

Powtorki działają, ale trzeba mieć włączone w tweaku te ustawienia auta, na ktorych byla nagrywana powtórka. potem Fraps i jest
Street`s Ghost - 18 Mar 2006 11:26

a o takim sposobie to ja wiem :smt023
Frytek - 28 Mar 2006 09:04

Ej, mam problem. Chcialem zrobic citroena saxo (podobny do xf ;) ) ale cos mi sie spsulo ;<.
Nie moge wogle ruszyc samochodem i jak wychodze z boksu to jakis dzwiek jest... (taki KRIIIIIII!)

SPGM1903 - 30 Mar 2006 10:18

rinseregion napisał/a:
Nie moge wogle ruszyc samochodem i jak wychodze z boksu to jakis dzwiek jest... (taki KRIIIIIII!)

mozliwe, ze przy wartosci mocy dales o wiele za duza liczbe. czy wpisales tam ilosc koni mechanicznych?
wartosc 1 to odpowiednik jakichs ~100 KM, moze mniej.
stad musisz wpisac jakas wartosc i na chybil-trafil bawic sie liczbami po przecinku, a lfs poda ci ile wycisnales koników.

bo tak- jesli wpisales np 78 to KM bedziesz mial paredziesiat tysiecy...
a program ma to do siebie, ze dziala na skryptach i funkcjach...

Fighter - 31 Mar 2006 03:41

Jak zrobić wheelie?
SPGM1903 - 31 Mar 2006 03:59

tak
Frytek - 31 Mar 2006 08:26

SPGM1903 napisał/a:
rinseregion napisał/a:

mozliwe, ze przy wartosci mocy dales o wiele za duza liczbe. czy wpisales tam ilosc koni mechanicznych?
wartosc 1 to odpowiednik jakichs ~100 KM, moze mniej.
stad musisz wpisac jakas wartosc i na chybil-trafil bawic sie liczbami po przecinku, a lfs poda ci ile wycisnales koników.

bo tak- jesli wpisales np 78 to KM bedziesz mial paredziesiat tysiecy...
a program ma to do siebie, ze dziala na skryptach i funkcjach...

wiem o tym. Poprostu robilem seta do citroena saxo i nie moglem ruszyc (jakieś 0,67 coś w tym general hp)(konie i waga byla ta sama co w danych tech. ;S)

maciek06 - 30 Kwi 2006 09:16

mam problem z tym programikiem LSF tweak
wyskakuje mi takie coś
http://img174.imageshack....7/gfhgfh9bd.jpg

Zelatur - 30 Kwi 2006 09:45

Siemka ludziska! Od jakiegos czasu bawie sie tym tweakiem i jest to swietna zabawa :smt003 Ale mam taki problem, bo nie zabardzo sie znam na tuningowaniu samochodow i nie wiem co do czego sluzy i czy ktos moglby mi napisac taki maly tutorial do tego programu? Co sie stanie jak to zmienie, a co jak tamto i wszystko po polsku. Bylbym bardzo wdzieczny :smt001 I jeszcze jedno pytanko, czemu jak da sie mu kola od motoru to nie da sie wogole jechac ??? Od jakiegos czasu [błąd ort.] zrobic odglos taki jak w motorze ale mi nie wychodzi :smt009 Pozdr0! Z gory dziekuje!
Frytek - 30 Kwi 2006 09:45

Sciagnij sobie ten plik COMCTL32.OCX, albo uzywasz tweaka z S2_Q...
Zelatur - 30 Kwi 2006 09:56

No ja mam tweaka do wersji Q, a po co jest ten plik?
Frytek - 01 Maj 2006 09:37

A do jakiej wersji LFS'a uzywasz tweaka?
COMCTL32.OCX to plik, ktorego chyba Ci brakuje?

Zelatur, ten rower/motor jest w fazie testowej, ale letwo jest nim jechac. Wystarczy zmienic widok na "z tylu" i jak samochod skreca, przypuscmy w prawo, to Ty dajesz myszka/kiera w lewo, ale powoli i z powrotem w prawo, i juz jedziesz na dwoch kolach. Wymaga to tylko poszerzenia opon.

100 post, lol...

Zonda - 01 Maj 2006 11:40

Przypomniało mi się, że kiedyś komuś pisałem tutoriala na PW to dam ją też tutaj żeby inni początkujący mogli się zapoznać.

Zacznę od zakładki Engine tam zmieniasz poszczególne parametry silnika:
Engine Type: Wybierasz typ silnika:
inline - rzędowy
flat - boxer
V - V :)
Cylinders to wiadomo
Displacement - Pojemność silnika w ccm
Turbo - tu włączasz lub wył. turbosprężarkę
Boost ilość sprężania powietrza 0,1 do 4
General Power - ilość KM, ale nie przesadzaj, bo jak dasz za dużo koni to samochód momentalnie się obraca :P najlepiej dawać od 1 do 6 on to jakoś je tam liczy jeżeli masz 140 KM dasz mu 1 to będzie miał 160 lub 170 albo i może 200
PowerBandwitch czyli przyśpieszenie
PowerCurve - tu zaznaczasz od, którego momentu auto ma zmieniać biegi jeżeli samochód ma 10000 tyś obrotów daj mu 0,8 czyli auto będzie zmieniać biegi przy 8000 tyś. obr.
Redline - max ilość obr. silnika 1 czyli 10000 to zależy też zresztą od silnika
Revtime - czyli ustawiasz jak wolno ma się obrotomierz rozpędzać
Zakładka Chassis
Cartype - tutaj ustawiasz typ auta
Weight - tutaj ustawiasz ciężar auta też je jakoś mnoży razy ileś tam liczb.
Driveterain - tutaj ustawiasz typ napędu AWD - napęd na 4 koła FWD - napęd na przód RWD - napęd na tył
MaxGears - ilość biegów 7 - 5 biegów 8- 6 biegów
EnginePos - tutaj ustawiasz pozycje silnika
F/R - do przodu, do tyłu
U/D - góra, dół
Zakładka Wheels
Tire tu ustawiasz Szerokość grubość i wielkość kół
Zakładka Presets
Load - Wczytanie zapisanych ustawień
Save - Zapisanie
No i Zakładka Default to już chyba wiadomo :D
Pozdro

~~~Zonda~~~

Machu - 02 Maj 2006 11:09

Mam takie pytanie, czy mozliwe uzywajac tweaka jest zejscie ponizej 8s na autocrossie w dragu?? bo probuje i nie moge ma zawsze cos kolo 8,4-8,6;[...
Kostek - 02 Maj 2006 11:56

Może i jest. A licencję masz, że na dragu latasz?
KaZet - 03 Maj 2006 09:30

Da się :) ja zrobilem 7 89 :smt004
Ale bez licencji :smt018

Machu - 03 Maj 2006 08:44

Kostek napisał/a:
Może i jest. A licencję masz, że na dragu latasz?

nie mam... chyba widzisz ze w LFSa co dopiero zaczynam zagrywac od jakiegos tgyodnia, wiec ciekawe jak mam zdobyc 25 funciakuw w tydzien:P, nie pracuje wiec troche bede sie musial wytrudzic na licencje s2 :smt011
dostaje sie przecież (chyba) 2 keye wiec najprawdopodobniej z kumplem na spólke kupie?? dobry pomysl?? bo ja tam w lfs to jescze lama jestem... :smt012

maczo - 03 Maj 2006 09:43

Machu napisał/a:
chyba widzisz ze w LFSa co dopiero zaczynam zagrywac od jakiegos tgyodnia

oczywiscie, masz to wypisane na czole :roll:

qba - 03 Maj 2006 09:49

Teoretycznie możesz kupić z kumplem na spółkę, ale nie będziecie mogli równocześnie grać (przez internet), więc dla mnie jest to kiepskie rozwiązanie...
Machu - 04 Maj 2006 05:34

qba napisał/a:
Teoretycznie możesz kupić z kumplem na spółkę, ale nie będziecie mogli równocześnie grać (przez internet), więc dla mnie jest to kiepskie rozwiązanie...

A przez LANa?? np gdybym utworzyl sztuczna siec LAN z nim za pomoca czegos jak np hamachi??

PS. do Kostka, w ttym twoim podpisie, "jak nie podpasc adminom" nie dziala mi link do "po pierwsze", moze tylko mi nie dziala, wiem ze to nie ma nic wspolnego z tym teamtem ale wez to sprawdz....

qoompel - 05 Maj 2006 06:26

Mógłby ktoś wrzucić na sendspace.com tego Tweaka ?
Machu - 05 Maj 2006 07:20

juz wrzucilem masz tu :smt003
http://www.sendspace.com/file/od6z4y

Darecki - 17 Maj 2006 06:08

wiecie moze jak dac zeby samochod mial silnik z tylu?? bo mi tylko wychodzi maksymalnie do polowy auta... :smt010
Frytek - 17 Maj 2006 06:16

jak masz tam 1,043, to wystarczy wziac przed 1,0434 postawic znak "-" tzn -1,54543
Darecki - 18 Maj 2006 02:06

...i wtedy wywala mi tweaka....:/ ale mniejsza z tym, ani razu jeszcze mi sie nie udalo zejsc na 400m ponizej 10 sekund... :smt017 mam rozklad masy 50:50 i moc 1250km na 1400kg.. jade XRT na oponach super drogowe(niewiem jak dac sliki, a program kegetysa nie dziala) wiecie jak temu zaradzic?
Frytek - 18 Maj 2006 02:09

tam masz w tych ustawieniach polozenia silnika zakladke z róznymi typami i jak wizmiesz chyba gtr to ebdziesz mial slicki. zamiast kasowania wszystkiego poprostu wpisz przed 1 - i juz
WooYeK - 18 Maj 2006 09:19

Darecki napisał/a:
...i wtedy wywala mi tweaka....:/ ale mniejsza z tym, ani razu jeszcze mi sie nie udalo zejsc na 400m ponizej 10 sekund... :smt017 mam rozklad masy 50:50 i moc 1250km na 1400kg.. jade XRT na oponach super drogowe(niewiem jak dac sliki, a program kegetysa nie dziala) wiecie jak temu zaradzic?

Powiem Ci ze xfg jest lepsze do dragu niz xrt na tweaku. Dajesz 4x4 slicki taka moc jak masz wage mozesz zmiejszyc/zwiekszyc w razie problemow z trakcja. A i nie polecam zbyt duzych profili opon. Poprostu musisz zrobic wszystko z wyczuciem, nie za duze kola profil troche mniejszy od standardowego szersze kapcie i tyle. Manualnie nie wpiszesz minusowych wartosci przy polozeniu silnika, zrob jak Ci dobrze radza! Poprosu daj minusik przed liczbe.
Pozdrawiam!

grzesiek2 - 02 Cze 2006 03:31

znalazlem taką stronke z danymi technicznymi aut, sami zobaczcie. trzeba wybrac minimum 2 auta http://www.supercars.net/Comp?list=y
SEPKB - 26 Cze 2006 11:25

Gdzie mogę znaleść powtórki ? I czy są one zapisywane automatycznie przez gre, bo jak ją oglądam to mi coś tam u góry wyskakuje ale niemoge tego nigdzie znaleść :smt017 !! Pomóżcie
Poolek - 26 Cze 2006 09:14

SEPKB napisał/a:
Gdzie mogę znaleść powtórki ? I czy są one zapisywane automatycznie przez gre, bo jak ją oglądam to mi coś tam u góry wyskakuje ale niemoge tego nigdzie znaleść :smt017 !! Pomóżcie

Powtórki możesz znaleźć na dwa sposoby:
w grze: odpalasz LFS, z menu wybierasz przycisk "Replays" i tam są replaye zarówno z multi, jak i single playera.
w kompie: otwierasz folder z LFS, wchodzisz do folderu 'data' i odpowiednio do katalogu 'mpr' jeśli chcesz przejrzeć replaye z multiplayera lub do katalogu 'spr' jeżeli chcesz zobaczyć repy z single playera.

Jeżeli chodzi o automatyczne lub ręczne zapisywanie powtórek, to odpalasz LFS i wchodzisz w Options. Potem wybierasz zakładkę "Game" i u samej góry ekranu masz single player i multiplayer replay save. Tutaj wybierasz tryb zapisywania powtórek - albo zapisują się automatycznie po każdym wyścigu, albo LFS nagrywa każdy wyścig i kiedy uważasz, że powtórka jest warta zapisania, wciskasz klawisz "2" i podajesz nazwę pod jaką ma być zapisany replay.

SEPKB - 27 Cze 2006 10:34

Darecki gdzie mam wrzucić plik .twk do jakiego katalogu ?? (początkujący jestem) i czy na demie mi te sety zadziałają ??
Darecki - 27 Cze 2006 12:24

Te 2 sety sa do XRT, najlepiej zrob se w folderze LFS folder o nazwie cars(ja tak zrobilem), tam je wrzuć, włącz grę, tweaka, w grze weż XRT, alt+Tab, w tweaku presets-->load-->wejdz do tego folderu i wczytaj wozek. Potem w grze wez seta tego auta(tam gdzie masz te default i RAce_1. Uprzednoi wrzuć plik .set do folderu Data-->settings.

Jak cos jeszce to pytaj! Na pewno odpowiem.

PS. Dodam jescze ze wszstkie(no, prawie, jakies 3/4) moje auta sa robieone z oryginalnych danych trchnicznych, tj. Moc, mom. obr, przelozenia, waga, opony, itp. Jednynie momenty obr. czasem wychodza za wysoie, ale to taki wielki problem nie jest.

SPGM1903 - 27 Cze 2006 10:35

o tak, teraz to tylko stworzyc program do programu Tweak (by robil sety): tak na ulatwienie: tylko wpisujesz konie mechaniczne, obroty, pojemnosc , skoki zawieszenia i jjuz jest set :) polecam stworzenie takiego progsa (sam nie umim), bo widze, ze coraz wiecej chetnych jest...
Darecki - 30 Cze 2006 02:33

@SPGM1903 Te konie jakby sie ustawialo i mase to by bylo ciezko, bo silnik tez swoje wazy i by trzeba bylo wiecej kombinowac.

@SEPKB Nie mam swojej strony, z tymi autami to juz nie wyrabiam, ale wszystkie postaram sie zrobic. Bede je tu zamieszczac, bo i tak na tamtej mi nei chca sie uploadowywac. I co do Fiata: W LFS'ie jest ogranicznik, ze poj. silnika nie moze byc nizsza niz 1000ccm.

Zapisze sobie te auta i za jakies do 5 dni je zrobie(wg. kolejnosci)

PS. SEPKB, najlepiej zrob sobie kopie jakiegos auta, juz z rozszezeniem .twk, zmnien nazwe na a.twk, otworz go i tam wklej te dane ze strony(tego fiata) zapisz zmiany. I wszystko bedzi dzialac.

Poolek - 30 Cze 2006 09:27

Darecki napisał/a:
W LFS'ie jest ogranicznik, ze poj. silnika nie moze byc nizsza niz 1000ccm.

To jak zrobili MRT, w którym siedzi silnik o pojemności 600 ccm jak dobrze pamiętam? :smt017

SPGM1903 - 01 Lip 2006 10:39

tam sa do wyboru typy samochodu: gt, saloon i karty (o roznych pojemnosciach). ale w grupie nie-kartowych to fajtycznie nie mozna zejsc pod 1000ccm
Darecki - 06 Lip 2006 04:45

Nigdy nad tym nie rozmyslalem, ale zobaczylem, ze to nigdy nie jest dostepne w tweaku. Chodzi o ta zakladke Gtek . Do czego ona sluzy, ew. jak ja odblokowac?? Wie ktos?
kirwy - 19 Lip 2006 06:29

darecki a gdzie dawać pliki z autami? Np jak chcę to tico?
Darecki - 19 Lip 2006 06:30

Mozesz sobie zrobic folder cars w katalogu glownym. tam dawaj TYLKO polki .twk, a pliki .set wklejaj do folderu Data->settings
SEPKB - 19 Lip 2006 08:22

kirwy, Ja proponuje aby te pliki .twk wklejać : (otwierasz folder gdzie masz tweaka)--->otwierasz folder "presets" i tam wrzucaj pliki. Ja tak zrobiłem ponieważ za każdym razem jak zmieniałem auto to otwierał mi się ten folder i musiałem łazić po całym kompie aby znaleść te pliki.
Darecki, chętnie bedę pomagał ale narazie mam noge unieruchomioną i ciężko jest grać. Proponuje kupić kierownice Manta COMPRESSOR SUPREME. Link do takiej na allegro http://www.allegro.pl/ite..._ps2_nowa_.html . Ja osobiście na niej gram już 4 rok i nic sie nie dzieje. Możesz ją też kupić w Media Markt.

kirwy - 20 Lip 2006 09:28

Dobra teraz pytanko. Mam wersję Q i jak ustawiam na inną bryczkę w tweaku np. tico to jak zrobić żeby to tico było (poprostu ustawiłem tico a niebyło tico)
SEPKB - 20 Lip 2006 11:54

Ale chodzi ci o wygląd ??
LONT - 20 Lip 2006 12:12

kirwy napisał/a:
Dobra teraz pytanko. Mam wersję Q i jak ustawiam na inną bryczkę w tweaku np. tico to jak zrobić żeby to tico było (poprostu ustawiłem tico a niebyło tico)

auto tylko zachowuje sie inaczej, modeli aut nie mozna zmieniac...

Darecki - 20 Lip 2006 02:59

SEPKB napisał/a:
chętnie bedę pomagał ale narazie mam noge unieruchomioną i ciężko jest grać. Proponuje kupić kierownice Manta COMPRESSOR SUPREME. Link do takiej na allegro http://www.allegro.pl/ite..._ps2_nowa_.html . Ja osobiście na niej gram już 4 rok i nic sie nie dzieje. Możesz ją też kupić w Media Markt.

Tylko ze ona ma tylko ( :D ) 280 stopni obrotu.. :( ja chce co najmniej 250. ( ta moja martwa kiera miala wlasnie 250 stopni) Ale ogolnie, calkiem fajna kiera. Jak uzbieram kase to cos pokombinuje.

ech, przez te nerwy i kierownice zapomnialem zapisac pliku .twk Murcielaga.... (to ten odpowiedzialny za silnik, kola itp.) :smt010 Zalame sie za chwile :smt009

SEPKB - 20 Lip 2006 03:15

Ona ma 180 stopni obrotu :D Zobaczymy jak ten Murcielo sie zachowuje na drodze. Jak narazie najlepiej jeździ mi sie Mercem McLaren SLR :D Najlepsza dynamika i prowadzenie (4x4). A może byśmy zrobili jakiegoś tira ??
Darecki - 21 Lip 2006 01:34

SEPKB napisał/a:
wczoraj bawiłem sie i wyszło mi jakieś monstrum 10500 kg i ciężko było dobrać silnik który mu dynamike by zapewnił. A mam jeszcze jedno pytanie gdzie ustawia się moment obrotowy w tweaku ??

Wlasciwie, moment obrotowy jest wynikiem polaczenia PowerBandWidth i PowerCurve.

Gdy zwiekszysz to pierwsze to bedziesz miec moc na wyzszych obrotach i moment na nizszych. a to drugie jak zmniejszysz to bedziesz mniec wiecej momentu, ale i mniejsza moc. I na odwrot. ZAlezy tez duzo od Turbo.
Dodge'a Rama zrobie na jutro, Ok?

ThoMas3k - 27 Lip 2006 09:06

mi niestety cały czas szuka auta :( włanczam LFS potem gre pojedyńczą wybieram samochów włanczam Twekaka i czekam i czekam i sie doczekać nie moge bo cały czas mi go szuka :( mam wersje Demo
Darecki - 27 Lip 2006 11:58

Masz wersje Q gry?
Motórzysta - 17 Sie 2006 05:54

Robicie jakieś fury, ale jak wgrać je do lfs? Może mi ktoś to jasno wytłumaczyć :smt017
SPGM1903 - 17 Sie 2006 06:25

dwóch progsów:
1.Mecanik S2
2.LFS Tweak.

oba pracuja najlepiej na wersjach Q.

jak je wgrac?
wlaczasz jeden z dwoch programow i ładujesz plik z setem.

o ile sie nie myle, w tym samym katalogu jest o samym programie i tam chyba pisze co i jak... :smt017

Motórzysta - 17 Sie 2006 07:36

Ściągnąłem Tweaka odpalam i wyskakuje bląd? Co jest grane?
maczo - 17 Sie 2006 07:38

masz wersje Q?
Motórzysta - 17 Sie 2006 08:16

Tak Q. Próbowałem też na wersji K i to samo. A może robie coś nie tak?
pawel90 - 17 Sie 2006 09:28

ale piszecie tu daje sety a nie ma zadnych setow nie ma zadnego pliku do sciagniecia. mi chodzi program ale nie wiem jak jezdzic waszych pomozcie !!!!!!!!!!!! wytlumaczcie mi jak dodac te sety np poloneza
maczo - 17 Sie 2006 10:25

http://forum.liveforspeed.pl/viewtopic.php?t=1789
Tutaj daja sety i sa sety sa pliki do sciagniecia. Zeby jezdzic naszych, pliki *.set wrzucasz do katalogu "settings" w katalogu z LFS, natomiast - z tego co pamietam - pliki *.twk wrzucasz gdziekolwiek i otwierasz za pomoca Tweaka.

pawel90 - 18 Sie 2006 09:57

moze ktos jeszcze raz wrzucić set do poloneza albo malucha? please.
nie chodzi mi ten tweak. czy wyskakiwalo komus cos takiego jak mi? napiszcie jak to uruchomic. pomozcie.
wyskakuje system error &H8007007E (-2147024770). Nie można odnaleźć określonego modułu.

Motórzysta - 18 Sie 2006 06:39

Już zrobiłem twaeka skopiowałem pliki itp i chodzi.
maciucha - 06 Wrz 2006 02:50

Siema

mam problem gdy właczam tweka pokakazuje mi sie taki błąd:
http://img136.imageshack....tytu322uwx0.png
co robić???? :smt010
HELP!!!!

SEPKB - 06 Wrz 2006 04:54

Mi sie to osobiście w życiu nie [błąd ort.] ale spróbuj wyrzucic i jeszcze raz wgrać tweaka
freezerek - 06 Wrz 2006 07:44

zaba napisał/a:
Musiz tak
Odpalasz LFS'a > dajesz pojedynacza gra dajesz auto XFG albo XRG albo XRT > baisz sie Tweakiem> i juz potem naciskasz Apply i juz wchodzisz do pita i masz Monstrum :)

a mi nie chodzi chociaż robie tak jak tu pisze

//edit
już działa miałem złą wersje :lfs:

Torke - 20 Lis 2006 07:44

przepraszam za głupie pytanie , ale co to do cholery jest LFS tweak ?? :D :D :D
Kostek - 20 Lis 2006 08:34

Hehe :)
To jest program do zmiany parametrów mechanicznych samochodów. Taki chwilowy substytut licencji dla demowców :smt005

Pringels - 20 Lis 2006 08:41

System Error &H8007007E (-2147024770). Nie Mozna odnalezc okreslonego modulu.
mam taki problem gdy uruchamiam Tweak'a.
gdzies wyczytalem ze zainstalowanie Office'a pomaga, ma ktos jakies doswiadczenie z tym ?

maczo - 20 Lis 2006 08:51

Brzmi smiesznie, ale moze faktycznie pomoze. Poszukaj na LFSForum w temacie o tweaku, to dowiesz sie jakie pliki sa potrzebne i nie bedziesz sobie dysku zasmiecal calym officem.
Pringels - 20 Lis 2006 09:20

znalazlem rozwiazanie

1. Download CCleaner
2. Install and run it
3. Go in the Issues tab from the pane on the left
4. Scan for issues and click on fix all issues (this will edit the registry - not goning to harm it though and it also allows you to back it up)
5. Repeat step 4 until no more issues are found
6. Reboot

Should work fine after that

WooYeK - 21 Lis 2006 03:30

Pringels napisał/a:
System Error &H8007007E (-2147024770). Nie Mozna odnalezc okreslonego modulu.
mam taki problem gdy uruchamiam Tweak'a.
gdzies wyczytalem ze zainstalowanie Office'a pomaga, ma ktos jakies doswiadczenie z tym ?

Office'a? Pierwsze slysze...

Pringels - 21 Lis 2006 03:37

podobno w office byly potrzebne biblioteki .dll ale nie w moim przypadku
WooYeK - 21 Lis 2006 04:49

Pringels napisał/a:
podobno w office byly potrzebne biblioteki .dll ale nie w moim przypadku

Juz chcialem Cie wprowadzic w blad nieswiadomie.
Pod tym linkiem:
http://forum.liveforspeed.pl/viewtopic.php?t=1367
znajdziesz potrzebny plik. Niestety link do pliku moze byc nieswiezy ale bez problemu znajdziesz go w internecie. Zycze dobrej zabawy! Pozdrawiam!

driftking - 10 Gru 2006 08:51

Hej..Mozecie mi powiedziec gdzie ten plik TWK dac??Bo set wiem gdzie!!Prosze o POMOC
Zdzicho - 10 Gru 2006 11:59

Byle gdzie, potem w tweaku trzeba go wczytać.
driftking - 12 Gru 2006 01:55

Jak go wczytac?Pomoze ktos...:)
maczo - 12 Gru 2006 02:45

A w czym problem?
qoompel - 12 Gru 2006 03:16

driftking napisał/a:
Jak go wczytac?Pomoze ktos...:)

Presets>Load>i wczytujemy wybrany przez nas SET z rozszerzeniem *.twk.

Pringels - 12 Gru 2006 07:38

driftking, podejrzewam ze nie masz Tweaka
pobierz go stad http://www.lfsforum.net/showthread.php?t=5565

driftking - 13 Gru 2006 06:40

Hej!!Mam problem gdy uruchamiam program to mi jakis bład wyskakuje..nie wiecie co zrobic??
ThE_StiG - 20 Gru 2006 12:54

Witam a mógłby ktoś wstawić tutaj plik LFS.exe wersje 0.5Q ?? np. na speedyshare.com lub sendspace.com Bo mam 0.5U i ten Tweak mi nie chodzi a nie chce mi się ściągać całego LFSa.

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

--------------------
EDIT:

OK! Znalazłem już patch Q :smt003

Dzięki, Pozdrawiam

Zdzicho - 22 Gru 2006 01:57

Nie ma wersji 0.5Q tylko 0.3Q
Poolek - 22 Gru 2006 02:48

Niestety, jest tylko 0.5Q, 0.3 doszła jedynie do literki H (oficjalnie) :smt002
Konda - 25 Gru 2006 11:44

Kurcze mam taki problem, uruchamiam Tweaka, wchodze na grę pojedynczą wybieram auto a tam mi dalej pisze że szuka auta o co chodzi :/ ? Nie wiem trzeba dać wyścig albo coś innego ? :/
Poolek - 27 Gru 2006 06:39

Konda napisał/a:
Kurcze mam taki problem, uruchamiam Tweaka, wchodze na grę pojedynczą wybieram auto a tam mi dalej pisze że szuka auta o co chodzi :/ ? Nie wiem trzeba dać wyścig albo coś innego ? :/

Podstawowe pytanie: odpalasz tweaka z wersją LFS 0.5Q ?

Darecki - 28 Gru 2006 04:02

jak masz U lub V (lub P ) to o działaniu Tweaka możesz jedynie pomarzyć...
Cartman - 19 Sty 2007 05:07
Temat postu: pomocy
Witam wszystkich...
Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś edytor parametrów do LFS'a s2 wersja V...
Coś jak Tweak albo Mecanik...
Jeśli nie i np. tylko do wersji Q to czy można zmienić obecną wersję V na tą wersję??
Proszę o szybką odpowiedź...
Z góry dziekuje... :smt001

mano - 19 Sty 2007 05:24

1.Nie
2.Chyba tak

Cartman - 19 Sty 2007 05:28

Dobra to jakby ktoś taką rzecz posiadał(chodzi mi o to aby zamiast V zrobić Q ) to proszę tu zarzucić i I jeśli można to działający link do LFStweak S2Q
mano - 19 Sty 2007 05:33

www.liveforspeed.net
Tam powinien byc patch Q.
Jesli nie, to wiecej niewiem i nie pomoge.

Cartman - 20 Sty 2007 02:24

Dobra mam już patch Q....Tylko że moge grać na serverze tylko z tymi co mają taką samą wersje?..I jeszcze jedno pytanko jak przesunąć środek ciężkości bądź silnik na tył samochodu?....Jeśli ktoś może to niech zrobi screena w tweaku z tymi ustawieniami:)
Kostek - 20 Sty 2007 03:40

Cartman napisał/a:
Tylko że moge grać na serverze tylko z tymi co mają taką samą wersje?

Tak.

Darecki - 20 Sty 2007 08:02

Cytat:
ak przesunąć środek ciężkości bądź silnik na tył samochodu?

Jesli w tweaku dasz minus, to program sie wywali. W notatniku np. wpisz powiedzmy -0,5 (czy ile tam chcesz), skopiuj to i w tweaku w tym okienkiu Ctrl+V :smt002

Cartman - 20 Sty 2007 09:06

Dobra to jeszcze potrujeXP
Jaki program najlepiej wziąść do modyfikacji toru? :smt003

Frytek - 20 Sty 2007 10:48

Cartman napisał/a:
Dobra to jeszcze potrujeXP
Jaki program najlepiej wziąść do modyfikacji toru? :smt003

shift+U z licencja S2. Swietny modyfikator :) .
Sa jeszcze programy, w ktorych latwo da sie "projektowac" layouta, np http://forum.liveforspeed.pl/viewtopic.php?t=2351
http://forum.liveforspeed.pl/viewtopic.php?t=1774

JSM - 02 Kwi 2007 06:14

Gdzie moge pobrać działający LFS Tweak S2Q bo pobrałem jeden i jakiś błąd wyskakuje :?
Jurgen - 02 Kwi 2007 08:03

JSM napisał/a:
Gdzie moge pobrać działający LFS Tweak S2Q bo pobrałem jeden i jakiś błąd wyskakuje :?

Przeczytaj ten temat od poczatku a napweno rozwiazanie odnajdziesz :smt039

JSM - 03 Kwi 2007 07:16

No ściągnąłem to z linku z pierwszej strony ale wyskakuje błąd ...
driftking - 04 Kwi 2007 01:02

hej...POBRALEM TEN PLIK..ALE
jak daje PRESEts to pisze:Search lfs
lub:Search car..
i nic sie nie dzieje.
Wkleilem go do lfs tam gdzie sie gre odpala i do system 32..
moze ktos pomoc??

tOmEk - 01 Lis 2007 11:51

Gdzie można znalezc seta gdzie samochod wyciąga 720 km/h?:)
Radeck - 09 Cze 2008 07:23

Jestem w trakcie tworzenia seta seicento sporting i poszukuje informacji o zawieszeniu. Wie ktoś gdzie mogę znaleźć ?
Z góry dzięki :)

mack - 10 Cze 2008 07:53

po 1 archeolog a po 2
Kod:
Układ napędowy
Napęd     przedni    

Skrzynia biegów 
I przełożenie         3,909:1
II przełożenie          2,158:1
III przełożenie     1,480:1
IV przełożenie              1,121:1
V przełożenie            0,829:1
Wsteczny                3,818:1
Przełożenie przekładni głównej   3,867:1 (58/15)
Koła
Ogumienie    
(175/50 R14 74H
w zestawie
sportowym)    
Układ kierowniczy
Przekładnia kierownicza     zębatkowa
ze wspomaganiem
Średnica skrętu
pomiędzy krawężnikami [m]     8,8
Zawieszenie
Przednie     niezależne typu McPherson,
wachacze dolne i kolumny teleskopowe,
sprężyny śrubowe,
(stabilizator - w wersji Suite, Sporting)
Tylnie     niezależne, wachacze wleczone,
mocowane do ramy pomocniczej
umocowanej do nadwozia
Hamulce
Przednie     tarczowe - 240 mm
Tylnie     bębnowe - 185 mm

po 3 to chyba do teko tweaka licencje potrzeba
po 4 to wystarczy 10 sec w google :smt012